IFS nabízí pro využití BI ve svém informačním systému různě koncipované alternativy

Nový koncept v oblasti business intelligence (BI), jehož cílem je uživatelům nabídnout volbu z více variant BI řešení a podpořit jejich integraci s ostatními systémy, oznámila společnost IFS.


Výběr lze realizovat z modelu „BI by Choice“ a „BI Built in“,  díky čemuž mohou firmy integrovat do ERP řešení IFS Aplikace platformu BI podle vlastního výběru, nebo zvolit variantu Microsoft BI v podobě vestavěné funkce.

V případě verze „BI Built in“ je nutné komponenty vestavěné BI chápat jako přirozené části celého systému. Z praktického hlediska to znamená, že do ERP řešení IFS Aplikace je přímo integrováno více funkcí BI. Vestavěný přístup zahrnuje také širší a hlubší integraci s řešením Microsoft BI. Jedná se o komplexní integrované řešení, které je podle IFS snadno a rychle nasaditelné, pro uživatele jednoduše uchopitelné bez nutnosti speciálního školení.

Koncepce „BI by Choice“ je určena organizacím s jasnými preferencemi nástrojů BI. V praxi to znamená, že informace jsou zobrazovány v rámci řešení IFS Aplikace a systém lze integrovat s dalšími řešeními BI na úrovni čistých dat.

Jinými slovy -- kontaktní body mezi řešením IFS Aplikace a řešeními BI třetích stran se nacházejí na vyšší než základní transakční úrovni. Díky tomu lze okamžitě „připojit“ jakoukoli sadu BI k řešení IFS Aplikace a současně zachovat relativně vysokou míru integrace a kompletnost.

Praktickým příkladem takové realizace „BI by Choice“ je řešení APIS (Altec Productive Intelligence System) vyvinuté společností Altec. Toto řešení kombinuje pokročilé BI funkce IFS Aplikací se specifickou funkcionalitou APISu vyvinutou na základě řady praktických realizací u lokálních zákazníků.Komentáře