IKEA Knappa – digitální fotoaparát z lepenky

Výrobce nábytku IKEA otvírá vlastní sociální síť majitelů nábytku série PS. Kromě webu pro její propagaci nabízí ve vybraných prodejnách zdarma i lepenkový digitální fotoaparát.


IKEA KnappaJedná se o jednoduchý přístroj s pevnou ohniskovou vzdáleností a rozlišením 2,3 Mpix. Nemá žádný displej, místo hledáčku slouží otvor proražený v lepence. Papírový je i kryt tlačítka hlavního vypínače. Vnitřní paměť fotoaparátu má kapacitu 40 snímků, které lze vymazat stisknutím zapuštěného tlačítka kancelářskou sponkou nebo jiným tenkým předmětem. Do počítače jdou fotografie nahrát prostřednictvím rozhraní USB. Výklopný konektor je uchycen pomocí plastového šroubu IKEA. K napájení slouží dvě baterie AAA.


IKEA KnappaMinimalisticky pojatý přístroj bez blesku je určen k pořizování statických záběrů za dobrých světelných podmínek. Pokud se podíváte na video, můžete být na pochybách, jestli nejde o opožděný aprílový vtípek. Na videu totiž popisuje designér přístroje funkce jako zoom (pokrčení nebo natažení rukou držících digitální fotoaparát) nebo stabilizátor (opření přístroje o opěradlo židle). IKEA Knappa ale byla přiložena k materiálům pro novináře na veletrhu nábytku, který probíhal v březnu v Miláně, proto opravdu existuje. Stejně jako web, na kterém se mohou se svými snímky chlubit uživatelé z patnáctky evropských států.

Pokud se ale chcete vydat do IKEY, musíte vyrazit do jedné z 15 evropských zemí, kde je nábytková řada PS v prodeji. Ze sousedních je to Německo, Polsko a Rakousko.Komentáře