Imation představil svůj nejmenší a odolný USB disk Atom Blue

Společnost Imation rozšířila svojí USB flash disků a přichází s diskem velikosti kancelářské spony, který nabízí kapacity pamětí ve velikostech 2GB, 4GB a 8GB.


Nejmenší USB flash drive od Imation, Atom Blue (viz fotografie), má povrch chráněný hliníkem a je podle výrobce odolný proti elektrickým výbojům, vodě a otřesům. Tato tenká „flashka“ pak nabízí zabezpečení uložených dat díky možnosti chránit obsah heslem (detaily o šifrování výrobce neuvádí) a je k ní k dispozici i software, který umožňuje rozdělit disk na jednotlivé partitiony.

Tento flash disk je kompatibilní s operačními systémy Windows, samozřejmostí jsou i Mac a Linux. Imation Atom Blue je určen především pro uchovávání dat, ale jeho uživateli také pomůže zrychlit výkon systému na počítačích s Windows Vista pomocí technologie ReadyBoost,“ uvedla Alet Jentinková, vedoucí produktového úseku spotřebitelských paměťových médií pro oblast EMEA ve firmě Imation. 

Imation Atom Blue Flash Drive je možné zakoupit ve specializovaných obchodech, internetových obchodech a v síti velkoobchodů, doporučená prodejní cena se pohybuje od 239 Kč od 2GB modelu až po 539 Kč po 8GB model.

Další informace o celé řadě produktů Atom firmy Imation jsou k dispozici na webových stránkách www.imation.eu.Komentáře