In-memory od SGI využije technologii SAP HANA

SGI oznámila své plány ohledně in-memory systému založeného na platformě SAP HANA. Využívat bude systém UV s architekturou škálovatelné sdílené paměti a podle tvůrců zjednoduší správu databází v prostředích s jedním rozsáhlým uzlem, která vyžadují extrémně vysokou kapacitu.

In-memory od SGI využije technologii SAP HANA


Podle výrobce nový systém od SGI umožní provozovat a spravovat rozsáhlé databáze a multi-uživatelská prostředí využitím vysoce výkonné DRAM, která může nabídnout až 200x vyšší výkon než flash paměti.

Kromě toho technologie se sdílenou pamětí od SGI umožní vysoký stupeň škálování v rámci jednoho uzlu a sníží náklady na správu až o 50 procent ve srovnání s víceuzlovými řešeními.

Zvyšující se počet uživatelů přistupujících k danému pracovnímu projektu a taktéž rostoucí objemy dat podle SGI vyvolaly poptávku po systémech, které dokáží splnit vyšší požadavky na zpracování.

"Mnoho firem využívá rozsáhlé databáze a multi-uživatelská prostředí, která vyžadují výjimečnou kapacitu škálování, což je přesně ta oblast, kde je SGI díky svým odborným znalostem a technologiím lídrem na trhu," uvedl Jorge Titinger, prezident a generální ředitel společnosti SGI.

Nové zařízení by se mělo na trhu objevit v červnu 2014, obecná dostupnost se očekává ve třetím čtvrtletí kalendářního roku 2014.

 

Úvodní foto: © Kheng Guan Toh - Fotolia.com


Komentáře