Infor kupuje firmu Lawson Software, chce nabídnout komplexní portfolio ERP aplikací

Firmu Lawson Software, dodavatele řešení pro oblast finančního řízení a lidských zdrojů, kupují za přibližně 2 miliardy dolarů Infor a investiční společnost GGC Software Holdings. Infor a Lawson podle představitelů obou firem vytvoří integrovanou sadu podnikových aplikací typu ERP postavených na servisně-orientované architektuře, jednu z největších v oboru.


Produkty společnosti Infor v oblasti výroby, dodavatelského řetězce, životního cyklu výrobku, pracovní síly a řízení podnikového majetku vytvoří společně s produkty Lawson v oblasti finančního řízení a lidských zdrojů lepší podporu podnikovým procesům. Navíc redukují integrační náklady prostřednictvím jednotného přihlašování (single sign-on), jednotného vzhledu a bezproblémové navigace napříč kompozitními aplikacemi nasazenými on-premise nebo v cloudu.

Infor a Lawson budou podle svých slov také nabízet bohatší a detailnější funkcionality v odvětvích, kde mají obě společnosti vzájemně se doplňující řešení, jako je například zdravotnictví, státní a místní úřady, velkoobchodní distribuce, oděvní průmysl, potravinářský průmysl, pronajímatelské služby, a procesní a diskrétní výroba.

Navržená transakce je nyní předmětem standardních procesů a její uzavření se očekává ve třetím kalendářním čtvrtletí 2011.Komentáře