Inforu rostou příjmy ze softwarových licencí a cloudového předplatného

Infor oznámil výsledky ve čtvrtém čtvrtletí i za celý fiskální rok 2016. Softwarové příjmy včetně licenčních poplatků a cloudového předplatného vzrostly v posledním čtvrtletí meziročně o 34,9 % a Infor získal v tomto období více než 700 nových zákazníků.

Inforu rostou příjmy ze softwarových licencí a cloudového předplatného


Celkový obrat se ve 4. čtvrtletí zvýšil meziročně celkem o 8,8 %, přičemž růstu bylo dosaženo v každé příjmové kategorii včetně softwarových licencí a předplatného, produktových upgradů a podpory, poradenských služeb a jiných příjmů.

V celém fiskálním roce 2016 vzrostly příjmy ze softwarových licencí a předplatného v porovnání s fiskálním rokem 2015 o 26,9 % a firma opět zvýšila svůj podíl na trhu.

Protože stále více zákazníků si pořizuje softwarové sady s více produkty Infor, průměrná cena kontraktů přesáhla u 126 projektů hodnotu 1 milionu USD a u 15 dokonce hodnotu 5 milionu USD.

„Infor opět předstihl růst celého trhu, přičemž více než 40 % našeho obratu ze softwarových licencí ve fiskálním roce 2016 pocházelo z SaaS (Software-as-a-Service) licencí; pro srovnání, podíl SaaS činil před třemi lety pouze 10 %,“ řekl Charles Phillips, výkonný ředitel Infor.

 Fiskální rok 2016 pro Infor rovněž znamenal klíčové období v oblasti evoluce ERP směrem ke konceptu „networked ERP“ či „multi-enterprise ERP“. V dnešní globální ekonomice je mnoho kritických funkcí, které byly dříve řízeny jednou společností a nyní jsou řízeny sítí obchodních partnerů v celém řetězci, včetně výroby, expedice, distribuce a prodeje.

Integrací a rozšířením obchodní sítě do ERP aplikací jednotlivých společností dokáže Infor poskytnout informace o produktech ve výrobě, ve skladu a na cestě v reálném čase. To rozšiřuje působnost ERP aplikací za hranice podniku do celého rozšířeného dodavatelského řetězce. 

Úvodní foto: Fotolia © adrian_ilie825


Komentáře