Inovační centrum Microsoftu vzniká v Hradci Králové, slibuje podporu pro firmy i studenty

V pořadí již druhé Microsoft inovační centrum (MIC) vzniklo v Hradci Králové. Ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové a Střední školou aplikované kybernetiky centrum prý hodlá nabídnout možnosti rozvoje, zejména v oblasti IT, a podpořit inovativní podnikání v České republice.


Stejně jako MIC v Brně nabídne hradecké centrum začínajícím podnikatelům, studentům, vývojářům a výzkumným pracovníkům například vybavení pro testování a vývoj technologií postavených na platformě společnosti Microsoft. Uživatelům nabídne i řadu aktivit v oblasti vzdělávání a poradenství. Zájemci budou mít přes telekonferenci také přístup k přednáškám a seminářům probíhajícím v Brně, a budou tak moci komunikovat a sdílet své nápady a názory.

„Za necelé dva roky fungování jsme dokázali proškolit téměř dva tisíce IT profesionálů, studentů, ale i vyučujících a podpořili jsme vznik desítek hi-tech pracovních míst. To nám dává důvod věřit, že MIC přináší potřebné know-how a zvyšuje tak konkurenceschopnost jak lokalních firem na trhu produktů a služeb, tak konkurenceschopnost zaměstnanců na trhu pracovních příležitostí. Je to právě pozitivní zkušenost, která nás vede k otevření MIC v Hradci Králové,” komentuje důvod založení druhého inovačního centra Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje, Microsoft.

MIC Brno nově přináší dva projekty. Prvním z nich je Business Academy (www.msba.cz). Díky tomuto čtyřměsíčnímu vzdělávacímu programu budou mít zástupci začínajících IT firem možnost prohloubit své znalosti ze všech oblastí řízení IT firmy, a to pod vedením českých i zahraničních lektorů a odborníků. Druhou novinkou je jednoletý program MIC Akcelerátor (www.micakcelerator.cz). Ten nadaným studentům nabízí možnost rozvíjet své nápady v životaschopné projekty pod dohledem expertů z MIC i Jihomoravského inovačního centra. Studenti si prý osvojí zkušenosti z opravdového podnikatelského prostředí a budou mít v rukách základ pro své budoucí firmy.Komentáře