Inovovaná vývojářská sada Adobe CS5 slibuje snadnější vývoj mobilních aplikací

Sadu Creative Suite 5.5, jež přináší inovace ohledně technologií Flash, HTML5, videa, mobilních aplikací či nástrojů pro digitální publikování, oznámila společnost Adobe. Navíc firma představila i nový model platby za software formou předplatného, kdy má uživatel vždy k dispozici tu nejnovější verzi nástrojů.


Novou produktovou řadu Creative Suite 5.5, návrhářského a vývojového softwaru, která umožňuje návrhářům a vývojářům výrazněji zaměřit se na platformy smartphonů a tabletů, oznámila firma Adobe. Novinka nabízí inovace v autorských nástrojích pro HTML5 a Adobe Flash a umožňuje zákazníkům vytvářet a poskytovat bohatý obsah nebo aplikace pro prakticky jakýkoli displej.

Toto vydání návrhářům a vývojářům pomáhá a umožňuje dodávat mobilní aplikace pro Android, BlackBerry Tablet OS, iOS a další platformy, pomocí HTML5 vytvářet vizuálně bohatý, na prohlížeči založený obsah pro různé displeje, a využívat Flash Player pro poskytování videoobsahu, her pro volný čas či vizuálně i funkčně bohatých internetových aplikací. Navíc Nový skriptovací engine v Adobe Photoshopu a rozšířený Photoshop Software Development Kit (SDK) umožňují vývojářům vytvářet aplikace pro tablety, které spolupracují s Photoshopem na platformách Android, BlackBerry nebo iOS.

Pro video- a audioprofesionály přináší nová sada vyšší výkon, vylepšení workflow, kreativní inovace a nové výkonné editační schopnosti pro zvuk. Také rozšiřuje hardwarovou podporu grafických procesorů (GPU) tak, aby zahrnovala notebooky a více grafických karet, které umožňují uživatelům otevírat rychleji projekty, dostávat zpětnou vazbu v reálném čase a pracovat hladce při vyšším rozlišení.

Produkt také obsahuje nejnovější inovace produktů pro digitální publikování od společnosti Adobe. Použitím InDesign CS5.5, v kombinaci s integrovanou sadou nástrojů Folio Producer, mohou designéři přidávat vyšší úroveň interaktivity do svých návrhů stránek určených na tabletová zařízení. Dokumenty mohou obsahovat video, audio, panoramatické pohledy, 360stupňové otáčení objektu, pan a zoom obrázků, integrovaný HTML a HTML5 obsah a dalších interaktivní vrstvy, což prý vede k mnohem živějšímu a poutavějšímu zážitku ze čtení. Creative Suite 5.5 je pro podporu publikování, prodeje a analýzy obsahu na řadě tabletových zařízení také těsně integrován s Adobe Digital Publishing Suite.Komentáře