Intel investuje miliardy v Číně, chce urychlit vývoj mobilních řešení

Až 1,5 miliardy dolarů hodlá Intel vložit do polovodičové divize čínské firmy Tsinghua Unigroup. Chce tak podle svých slov zrychlit globální adopci mobilních technologií.

Intel investuje miliardy v Číně, chce urychlit vývoj mobilních řešení


Intel a Tsinghua Unigroup zahájily spolupráci, jejímž cílem je rozšířit nabídku produktů a rychlejší přijetí mobilních zařízení na platformě Intelu nejen v Číně, ale i ve zbytku světa. Dosáhnout toho chtějí společným vývojem jak architektury Intelu, tak komunikačních řešení pro mobilní telefony.

Intel  se rovněž zavázal k investici až zhruba 1,5 miliardy dolarů, za což získá minoritní, přibližně dvacetiprocentní, podíl v holdingu vlastněném firmou Tsinghua Unigroup. Pokud se celá operace schválí, Intel se stane podílníkem ve společnosttech Spreadtrum Communications a RDA Microelectronics.

Obě firmy představuj významné čínské výrobce polovodičů a vyvíjejí čipsetové platformy pro chytré telefony, a další výrobky spotřební elektroniky podporující bezdrátové komunikační standardy 2G, 3G a 4G.

Na základě už uzavřené dohody bude společnost Spreadtrum Communications vyrábět a prodávat rodinu SoC postavených na architektuře Intel. První produkty se na trhu objeví v druhé polovině příštího roku, přičemž tyto SoC budou společně prodávat obě společnosti.

Očekává se, že investice společnosti Intel bude dokončena v první polovině roku 2015.

 „Spolupráce mezi Tsinghua Unigroup a společností Intel sahá od návrhu a vývoje až po marketing a kapitálové investice. Díky tomu se urychlí technologický vývoj a dále posílí konkurenceschopnost i tržní pozice čínských výrobců polovodičů,” vysvětluje Čao Wej-kuo, předseda představenstva Tsinghua Unigroup.

 

Úvodní foto: © Intel


Komentáře