„Díky Mooreovu zákonu jsme v posledních 40 letech dosáhli úžasného nárůstu výkonu,“ řekl Sean Maloney, výkonný viceprezident a generální ředitel Architecture Group společnosti Intel. „Rychlé zvyšování počtu tranzistorů a námi vložených instrukcí vedlo k růstu počtu i možností operací, které procesor zpracovává. To se pak stalo hnacím motorem pro vznik neuvěřitelného množství novinek v celém průmyslu.“
Sean Maloney ve své prezentaci představil počítač postavený na novém procesoru Westmere. Výrazné zrychlení reakce počítače ukázal na příkladu brouzdání na síti internet s několika otevřenými okny zároveň. Westmere je prvním 32nm procesorem společnosti Intel a zároveň jejím prvním procesorem s integrovaným grafickým jádrem. Disponuje technologií Intel Turbo Boost, Intel Hyper-Threading a novými instrukcemi Advanced Encryption Standard (AES) pro rychlejší šifrování a dešifrování.
Další 32nm procesory s grafickým čipem jsou kódově označovány Sandy Bridge. Obsahují šestou generaci integrovaných grafických jader včetně instrukce pro zrychlení aplikací pracujících s plovoucí čárkou, videem a multimediálních aplikací. Ukázku jejich práce s videem a 3D grafikou do své prezentace zařadil i Maloney.
Bob Baker, senior viceprezident a generální ředitel technologické a výrobní divize společnosti Intel, ve své přednášce vyzdvihl platnost Mooreova zákona a zdůraznil jeho přínos pro koncové uživatele. Nabídl i podrobnější informace o přelomovém prvku 22nm procesní technologie – doposud největším poli SRAM s kapacitou 364 milionů bitů a 2,9 miliardy tranzistorů.