Intel opět nakupoval za miliardy dolarů – tentokrát významnou část Infineonu

Dohodu o prodeji divize bezdrátových řešení Infineon (WLS) firmě Intel uzavřely společnosti Intel a Infineon Technologies. Hodnota transakce byla vyčíslena zhruba na 1,4 miliardy dolarů.


Divize WLS vykázala za uplynulý fiskální rok obrat ve výši okolo 275 milionů eur, což bylo zhruba 30 procent celkového ročního příjmu společnosti Infineon (917 milionů eur). Za první tři čtvrtletí letošního fiskálu vzrostl obrat divize o 38 % na 346 milionů eur.

Transakci již schválila představenstva i dozorčí rady obou společností a měla být uzavřena v prvním čtvrtletí roku 2011. O prodeji zmíněné divize Infineonu se hovořilo již určitý čas, za kandidáty nakupujících byly brány i společnosti Samsung nebo Broadcom.

Cílem akvizice je podle Intelu rozšířit firemní nabídku mobilních a integrovaných produktů na další klienty a tržní segmenty, a to včetně inteligentních telefonů, tabletů, netbooků, notebooků a integrovaných počítačů a nabídnout energeticky účinné platformy, které budou kombinovat procesory Intel s širokou škálou bezdrátových řešení: Wi-Fi a WiMAX, v nichž Intel vyvíjel aktivity již dříve, a sítí 2G a 3G, v nichž se angažoval Infineon. Firma také chce pracovat na urychlení vývoje 4G LTE.

WLS dosud působila především dodavatel platforem pro výrobce mobilních telefonů. Divize bude i po akvizici působit jako samostatná firma a bude nadále poskytovat služby svým stávajícím klientům. Sám Infineon se bude podle slov Peter Bauer, generálního ředitele firmy, nadále soustředit na své klíčové segmenty, jimiž jsou automobilový průmysl, průmyslová a víceoborová řešení či bezpečnost čipů a karet.

„Akvizice divize bezdrátových řešení společnosti Infineon posílí druhý pilíř naší strategie, totiž připojení k internetu, a umožní nám nabídnout takové portfolio produktů, jež pokryje celou škálu bezdrátových možností od Wi-Fi přes 3G a WiMAX až po LTE. Stále více zařízení se dnes připojuje k internetu a naším cílem ve společnosti Intel je maximálně využít tohoto potenciálu v každém růstovém segmentu: u notebooků, kapesních počítačů i dalších zařízení,“ prohlásil Paul Otellini, prezident a generální ředitel společnosti Intel.

V tomto měsíci se jedná už o druhou velkou akvizici Intelu. V polovině srpna koupil za téměř osm miliard dolarů bezpečnostní firmu McAfee, s níž prý plánuje změnit paradigma ochrany dat.Komentáře