Intel rozšiřuje rodinu procesorů Core o nové modely pro ultratenké notebooky

Společnost Intel rozšířila rodinu procesorů Core o nové 32nm modely určené pro stylové, ultratenké notebooky. Tato kategorie počítačů, jejichž tloušťka nepřesahuje 2,5 cm s váhou v rozmezí 0,5 až 2,5 kg – nabízejí obvykle lepší výkon než netbooky, dlouhou výdrž na baterie a konektivitu.


Nové mobilní procesory z rodiny Core vycházejí z 32nm výrobní technologie společnosti Intel – jsou údajně o 32 % menší a nabízejí o 32 % vyšší výkon. Rovněž se dle slov Intelu vyznačují nižší spotřebou elektrické energie, a to až o více než 15 %.

Procesory jsou vybavené funkcí Intel Turbo Boost Technology, díky které dokážou automaticky zvýšit výkon a přizpůsobit se pracovní zátěži. Technologie Intel Hyper-Threading, dostupná v procesorech Intel Core i7, Intel Core i5 a Intel Core i3, má pak snižovat prodlevy při současném provádění několika úkolů. Čipy dále disponují integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics s podporou vysokého rozlišení (HD).

Intel současně nedávno představil i čipovou sadu Mobile Intel Series pro ULV notebooky, která má rozšířit podporu audiovizuálních možností a vyšší ochranu dat i samotného počítače (technologie Intel Anti-Theft).

Očekává se, že výrobci notebooků jako Acer, Asus, Lenovo a MSI přijdou s více než 40 novými modely, které by se na trhu měly objevit počátkem června v různých cenových relacích.Komentáře