Nové softwarové vývojové středisko v Rumunsku se bude zaměřovat na softwarová řešení v řadě zařízení používajících Intel architekturu. To jsou zejména inteligentní telefony, ale též další běžně používané věci jako inteligentní TV nebo informačně zábavní systémy pro osobní automobily. V počáteční fázi bude centrum provádět výzkum a vývoj pro otevřenou platformu MeeGo.
Softwarové vývojové středisko v Rumunsku v počáteční fázi zaměstná zhruba dvě desítky odborníků v oblasti výzkumu a vývoje, nicméně s rozvojem dalších programů by počet pracovníků měl vzrůst trojnásobně až čtyřnásobně. Výzkumní a vývojoví pracovníci zaměstnaní v novém středisku budou pokračovat v tradici vývoje otevřeného softwaru a své objevy budou zprostředkovávat komunitě působící na platformě open source. To podpoří další zlepšení a podle Intelu povede k brzkému využití nové technologie.
Rozvojové a výzkumné aktivity společnosti Intel v Evropě mají podobu sítě výzkumných, vývojových a inovačních laboratoří, které jsou rozesety po celém regionu a doplňovány řadou poboček společnosti Intel. Síť Intel Labs Europe byla formálně založena v roce 2009 jakožto ústředí pro koordinaci aktivit v rámci této rozsáhlé sítě. Jejím cílem je mimo jiné podporovat a zlepšovat propojení mezi společností Intel a výzkumem a vývojem na evropském kontinentu. Dnes sestává Intel Labs Europe z 23 laboratoří a zaměstnává přes 1000 pracovníků.