Intel uvedl mobilní procesory Core i7 s architekturou Nehalem

Společnost Intel včera na IDF v San Franciscu představila nové mobilní procesory Intel Core i7 a Intel Core i7 Extreme Edition. Jsou postaveny na mikroarchitektuře Nehalem, která byla doposud vyhrazena jen stolním počítačům a serverům.


Spolu s novou čipovou sadou Intel PM55 Express podle slov výrobce nabízejí potřebný výkon hráčům náročných herních titulů i milovníkům digitálních médií a disponují všemi technologiemi známými ze stolních verzí procesorů s mikroarchitekturou Nehalem.

Technologie Intel Turbo Boost dokáže zvýšit taktovací frekvenci u nových mobilních procesorů Intel Core i7 údajně až o 75 %. Naopak technologie Intel Hyper-Threading zajišťuje lepší výkon vícevláknových aplikací. Nové mobilní procesory, kódově označované Clarksfield, podporují dvoukanálové paměti DDR3 1333 MHz a plné 1x16 nebo 2x8 PCI Express 2.0 grafické karty. Notebooky s těmito procesory podporují také aplikace Intel Extreme Memory Profiles (Intel XMP) a Intel Extreme Tuning Utility, které umožní počítač přetaktovat a optimalizovat. Tyto aplikace dle vyjádření Intelu uživatelům pomohou dosáhnout jak vyššího výkonu, tak i co nejdelší výdrže na baterii.

Dnem uvedení začali všichni velcí OEM partneři včetně společností Asus, Dell, HP a Toshiba nabízet notebooky s mobilními procesory Intel Core i7. Další systémy postavené na těchto procesorech se na trhu objeví v průběhu příštích měsíců. Mobilní procesory Intel Core i7-920XM, Intel Core i7-820QM a Intel Core i7-720QM stojí 1054 dolarů, 546 dolarů a 364 dolarů.Komentáře