Internet Security 2010 představil Trend Micro – slibuje minimální zátěž pro PC

Nové verze svých vlajkových bezpečnostních produktů pro segment SOHO - Internet Security a Internet Security Pro - uvedla na trh společnost Trend Micro. Jsou optimalizované pro Windows 7 a podle výrobce kromě vyšší rychlosti (mimo jiné se zmenšila velikost instalovaných souborů o 20 % či klesla o pětinu doba kontroly) nabízí i lepší ovladatelnost a menší zatížení PC.


Oba produkty nabízejí funkce, díky nimž jsou spotřebitelé bez velké námahy neustále chráněni. Například Home Network Security Management umožňuje spotřebitelům za pomoci názorné mapy sledovat a vzdáleně spravovat další počítače v domácí síti a blokovat přístup nezvaných hostů do bezdrátových sítí.
Dále byl vylepšen panel Security Activity Dashboard, který uživatelům nově prezentuje ucelený konfigurovatelný snímek všech bezpečnostních aktivit na jejich počítačích v přehledných grafech a diagramech. Zákazníci lépe pochopí, kdy a jak mohou být jejich počítače napadeny, a mohou surfovat bez obav.
Společnost Trend Micro se také snažilo omezit nutnost manuálního nastavení bezpečnostních programů ze strany spotřebitelů. Nové produkty řady 2010 automaticky přepínají jazyk podle operačního systému chráněného počítače. Také sledují aktuální situaci a kontroly a aktualizace provádějí, jen když se to spotřebitelům hodí -- neposílají nevhodné zprávy, když uživatel sleduje video, provádí prezentaci v PowerPointu nebo hraje počítačové hry.
Novinky jsou založeny na infrastruktuře Trend Micro Smart Protection Network, která pracuje na pozadí a koreluje zpravodajské informace o hrozbách. V rámci balíku Internet Security Pro získají zákazníci také licenci na produkt Mobile Security, jež chrání inteligentní telefony s operačními systémy Microsoft Windows Mobile a Symbian proti virům, nevyžádaným SMS zprávám a dalším malwarovým útokům. Také zabraňuje krádeži dat a narušení služby.Komentáře