Investice do náhlavních souprav se údajně vrátí do tří měsíců, tvrdí GN Netcom

Nová kalkulačka návratnosti investic (ROI) od společnosti GN Netcom má sloužit jako jednoduchý a uživatelsky přívětivý nástrojem, který umožní vypočítat finanční výhody a nárůst produktivity při zavedení náhlavních souprav.


Společnost GN Netcom, přední zprovoznila kalkulačku návratnosti investic jako internetovou aplikaci. Tento nástroj umožní firmám zjistit reálné výhody v oblastech finančních úspor a produktivity práce, jež jim přinese zavedení bezdrátových náhlavních souprav a souprav připojovaných kabelem na pracovišti. Aplikace, která je k dispozici na stránkách www.jabra.com/ROI/cz, umožňuje firmám vypočítat počet dnů návratnosti počáteční investice i roční a denní úsporu nákladů.

Použití kalkulačky návratnosti investic je jednoduché: stačí, když firma zvolí příslušnou náhlavní soupravu a zadá informace o průměrném měsíčním platu a odhad doby, která se denně stráví telefonováním. Tyto údaje se poté porovnají se závěry čtyř nezávislých studií z této oblasti, které zjišťovaly čas ušetřený použitím bezdrátových náhlavních souprav. Ve finále se uživateli po kliknutí na příslušné tlačítko zobrazí ekonomické výhody vyplývající ze zavedení bezdrátových komunikačních zařízení a s tím spojený nárůst produktivity.

Firmy si navíc mohou podrobně nastavit sadu pěti parametrů, díky které bude výpočet návratnosti jejich investice ještě přesnější. Jedná se o tyto parametry: lepší zvuk, vyšší produktivita práce, lepší ergonomie, lepší mobilita a jednodušší uživatelské rozhraní a víceúčelové použití. Na základě vlastních výpočtů, kolik času firma ušetří u každého z těchto parametrů, se údaj o návratnosti investice dále zpřesní.

Spojením výsledků čtyř nezávislých studií – konkrétně dvou nezávislých studií od analytické skupiny GFK, studie o mobilitě a švédské studie o ergonomii zaměřené na zvýšení produktivity kancelářské práce díky náhlavním soupravám – zástupci firmy GN Netcom zjistili, že z každé hodiny, kterou zaměstnanec provolá, se ušetří s náhlavní sadou v průměru 7,5 minuty. Pokud například manažer vydělávající 32 000 Kč měsíčně stráví denně telefonováním tři hodiny a koupí si náhlavní soupravu za 4 540 Kč, tato investice se mu údajně vrátí za 61 pracovních dnů a úspora vyplývající z použití této soupravy bude činit 75 korun denně, respektive 18 000 Kč ročně.Komentáře