Iomega nabízí snadný přístup ke cloudu

Iomega, člen skupiny EMC, nově nabízí integraci síťových úložných řešení Iomega s technologií Atmos. Ta zpřístupňuje cloud computing menším organizacím a dalším zákazníkům díky tomu, že rozšiřuje technologii EMC Atmos pro cloudovou ochranu a sdílení dat také na nabídku síťových úložišť Iomega.

Iomega nabízí snadný přístup ke cloudu


Nová integrace poskytuje malým a středním firmám, vzdáleným pobočkám a distribuovaným podnikům snadný přístup k libovolnému cloudu využívajícímu technologii Atmos kdekoli na světě. Nedávno uvedená řada síťových úložných produktů Iomega StorCenter PX Server Class obsahuje novou verzi softwaru EMC LifeLine, jež zahrnuje klientský software Atmos Connector. Ve spolupráci s poskytovatelem služeb umožňuje software Atmos Connector uživatelům kopírovat data uložená v síťovém úložišti Iomega StorCenter přímo do cloudového úložiště, jež používá technologii Atmos. Jakmile jsou zákaznická data v cloudu, ihned se z nich stává záložní kopie, která pomáhá zákazníka chránit před různými formami výpadku. Zákazníci navíc mají k datům v cloudu přístup z více umístění, což usnadňuje přesouvání a sdílení dat.

Škála síťových úložných produktů Iomega začíná u nového úložiště Iomega EZ Media & Backup Center s jedním diskem a až 3 TB úložné kapacity. Brzy budou k dispozici dvoudiskové stolní modely Iomega StorCenter ix2 v bezdiskových konfiguracích nebo až se 6 TB úložné kapacity. Dále tato řada zahrnuje čtyřdiskový stolní model Iomega StorCenter ix4 s kapacitou až 12 TB a na jejím vrcholu stojí úložiště Iomega StorCenter PX řady Server Class zahrnující stolní modely i verze určené k montáži do racků s kapacitou až 36 TB.

Software EMC LifeLine Atmos Connector je okamžitě dostupný spolu s novými síťovými úložišti Iomega StorCenter PX řady Server Class a Iomega StorCenter ix2, které obsahují verzi LifeLine 3.2 nebo novější. Ceny síťových úložných produktů Iomega začínají na necelých 230 €. (Jedná se o doporučenou maloobchodní cenu v USA.) Služba Atmos je dostupná prostřednictvím vybraných poskytovatelů služeb po celém světě.

Úvodní foto: © lucadp - Fotolia.com


Komentáře