Ionix UIM 2.0 od EMC slibuje unifikovanou správu celého IT

Betaverzi programu Ionix Unified Infrastructure Manager (UIM ) 2.0 zpřístupnila společnost EMC. Novinka podle výrobce zcela transformuje správu IT infrastruktury (sítě, výpočetní prostředky a úložiště) prostřednictvím unifikace a orientace na služby.


Varianta 2.0 tak společnostem usnadní přechod z fyzických na virtuální prostředí a dále na prostředí privátních cloudů, protože rovněž sjednocuje a automatizuje správu balíčků Vblock, které jsou jedním z hlavních výsledků aktivit koalice Virtual Computing Environment (VCE) tvořené společnostmi Cisco, EMC a VMware.

Software optimalizuje více než 60 samostatných operací, které by byly normálně prováděny ručně s použitím samostatných nástrojů, což pomáhá snížit provozní náklady a zlepšit celkovou kvalitu služeb prostřednictvím robustních a opakovatelných procesů.

Zároveň bylo představeno i řešení VMware vCloud Directory, které doplňuje řešení UIM o portál pro správu cloud služeb. Jakmile bude UIM všeobecně dostupný, umožní tyto dva produkty ucelenou automatizaci služeb aplikací a virtuálních počítačů přes sítě, servery a úložiště.Komentáře