Jaká je budoucnost výpočetní techniky podle Intelu?

Intel představil hned několik technologických novinek a iniciativ, které by měly podle jeho slov dát elektronice nový rozměr. Jde třeba o modul Curie, hardwarový produkt pro zařízení integrovaná do oblečení či o nové využití kamery RealSense např. v robotech, helikoptérových dronech a 3D technologiích.


Vzestup elektroniky integrované do oblečení vytváří nové pole pro inovace. Brian Krzanich, šéf Intelu,  představil na CESu plány pro modul Curie, což je drobný hardwarový produkt postavený na vůbec prvním specializovaném SoC od Intelu pro zařízení integrovaná do oblečení. Modul by se měl na trhu objevit v druhé polovině roku, přičemž bude vybaven SoC  Quark SE, nízkoenergetickým Bluetooth rozhraním, čidly a dobíjením pro baterii.

Segmentu nositelné elektroniky se Intel věnuje velice aktivně. Ostatně již loni na stejné akci Brian Krzanich představil několik projektů a od té doby společnost uvedla několik produktů i iniciativ s různými módními, fitness a lifestylovými značkami, například Basis Peak, Fossil Group, Luxottica Group, MICA and Opening Ceremony či SMS Audio.

Zajímavý projekt je i Nixie, tedy produkt, jenž se stal vítězem soutěže „Make it Wearable” za rok 2014. Jde o vůbec první nositelnou kameru, která dokáže létat. Nixie se vám uvelebí na zápěstí jako náramek, najednou se rozepne, vzlétne a vyfotí váš portrét.

Intel také oznámil, že plánuje investovat na 300 milionů amerických dolarů na získání konstruktérů a badatelů z řad menšin a marginalizovaných komunit, aktivně podporovat najímání pracovních sil z řad těchto skupin a investovat do programů, které budou podporovat jejich pozitivnější zastoupení v rámci technologického a herního průmyslu.

Krzanich také představil širokou škálu funkcí, které budou do produktů uvedeny do konce roku, včetně True Key, zcela nové multifunkční aplikaci od Intel Security, jež bude řešit problém s hesly. Aplikace True Key používá osobnostní rysy, jako je obrys tváře nebo otisky prstů a výrazně usnadňuje přihlašování.

True Key je podporována systémy iOS, Android, Windows, Mac a všemi předními prohlížeči. V následujících měsících se bude dodávat defaultně nainstalovaná v zařízeních od HP a Lenovo a stane se součástí McAfee LiveSafe.Komentáře