Je tu nová verze IBM SPSS Statistics 26

Analýza dat je nástrojem k dosažení cílů organizace a plní čím dál tím důležitější úlohu v rozhodování. Software IBM SPSS Statistics přináší prostředky pro podporu celého analytického procesu, od začátku do konce. Vývoj produktu IBM SPSS Statistics Base a dalších specializovaných modulů stále pokračuje, aby zpřístupňoval i ty nejpokročilejší metody širokému okruhu analytiků a obchodních uživatelů.

Je tu nová verze IBM SPSS Statistics 26


Velkým přínosem nové verze 26 je bezpochyby kvantilová regrese a rozšíření možností ROC Analýzy. Došlo k vylepšení Bayesovské statistiky. Konkrétně se jedná o vylepšení procedur One Sample Binomial a One Sample Poisson, kde už není potřeba zadávat apriorní parametry rozdělení pro nulovou hypotézu. Dále v rámci Bayesovské statistiky vznikla nová procedura One-way Repeated Measires ANOVA, která slouží pro opakovaná měření.

Další novinky se týkají Syntaxe GENLINMIXED, kde přibyly nové typy kovariance pro náhodné efekty, pro opakovaná měření, dále Kenward – Rogerovi stupně volnosti a volba KRONECKER_MEASURES pro specifikace seznamu proměnných. V Syntax MIXED přibyly Kroneckerovy typy kovariance.

IBM SPSS Statistics je k dispozici ve třech výhodných balíčcích – Standard, Professional a Premium, který obsahuje všechny moduly. Tyto balíčky jsou výhodnější než nákup jednotlivých modulů, ale sestavu si samozřejmě můžete poskládat dle svých představ. Novou verzi IBM SPSS Statistics 26 je možné získat kontaktováním společnosti Acrea.

Úvodní foto: konica minolta


Komentáře