Jeden z největších OpenStack clusterů ve střední a východní Evropě je v Praze

SafeDX zprovoznil v Praze Softwarově definované datové centrum (SDDC), jeden z největších clusterů OpenStack ve střední a východní Evropě. Infrastruktura SDDC, na níž SafeDX spolupracoval s Intelem a Foxconnem, podle provozovatele dokáže poskytovat cloudové služby nové generace.

Jeden z největších OpenStack clusterů ve střední a východní Evropě je v Praze


SafeDX podle svých slov jako první poskytovatel cloudových služeb ve střední a východní Evropě využívá pokročilé telemetrické funkce s použitím nejnovější generace procesorů Intel Xeon Scalable v kombinaci s referenční architekturou Intel Rack Scale Design (Intel RSD).

Použité procesory Xeon Gold s rozšiřující instrukcí AVX-512, díky níž lze až dvojnásobit počet FLOPSů (počet operací v pohyblivé řádové čárce za sekundu) pro řešení výpočetně náročných úloh, umožňují využít datacentrum i jako cloud pro umělou inteligenci a strojové učení.

Data centrum se současně pyšní jednou z největších instalací OpenStack clusteru ve střední a východní Evropě. Nově zprovozněná infrastruktura s využitím otevřené cloudové platformy OpenStack, která zajišťuje efektivní rozdělování virtualizované výpočetní kapacity, řeší požadavky na flexibilní výkon a přidělování kapacit i pro mezinárodní poskytovatele cloudových služeb, kteří hledají partnera pro svou expanzi ve střední a východní Evropě.

Podnikovým zákazníkům zase možnost pro expanzi a navazování nových obchodních vztahů v regionu střední a východní Evropy. Centrum nabízí i přímé datové spojení s Hongkongem a pokrytí asijských lokalit díky úzké spolupráci SafeDX se společnostmi China Telecom a Foxconn.

 

Úvodní foto: SafeDX, PRAM


Komentáře