Jednoduchou platformu pro provoz a správu aplikací představilo Embarcadero

RAD Server podle výrobce přináší jednoduché a přitom stabilní prostředí, které vývojářům pracujícím v nástrojích Delphi a C++Builder značně usnadňuje umístění stávajících i nových aplikací a jejich provoz ve formě služby.

Jednoduchou platformu pro provoz a správu aplikací představilo Embarcadero


Novinka se postará nejen o správu uživatelů, zabezpečení nebo řešení zasílání zpráv (push notification), ale například i o analytické výstupy poskytující důležité informace pro další vylepšování aplikace.

Vývojáři tak mohou bez zásadních zásahů do kódu přenést aplikační logiku na RAD Server a následně ji zpřístupnit pro tlusté i tenké klienty na tradičních PC či na mobilních zařízeních.

Využitím RAD Serveru tedy odpadá nutnost tvorby vlastních serverů či služeb -- vývojáři prostě nahrají metody vytvořené v Delphi nebo C++Builderu do prostředí RAD Serveru a jednoduše je zpřístupní libovolné klientské aplikaci zveřejněním rozhraní REST/JSON.

Služby a integrace zabudované do RAD Serveru přitom poskytují veškerou běžnou funkčnost a možnost přístupu k externím systémům (například databázím).

RAD Server je tak vhodnou platformou serverových služeb pro ty vývojáře, kteří vytváří opakovaně použitelná řešení nebo pro týmy vyvíjející podnikové aplikace pro interní použití.

RAD Server navíc nabízí alternativy licencování podle způsobu použití a velikosti uživatelských skupin -- buď je možné pořídit licence pro každého uživatele výsledné aplikace, nebo zakoupit licenci pro jeden či více serverů pokrývající potřeby neomezeného počtu uživatelů aplikace.

 

Vlastnosti produktu RAD Server podle výrobce:

  • Zveřejňování pomocí REST – vše zahrnující a na klíč dodávaná architektura pro správu a zveřejňování aplikačních programových rozhraní a služeb vašich aplikací.
  • Integrační middleware – integrace dodávané v ceně produktu poskytují okamžitou propojitelnost s externími servery, aplikacemi a službami.
  • Aplikační služby – sbírka zabudovaných služeb pro obohacení vytvářených aplikací včetně základních funkcí jako adresářové služby a správa uživatelů, oznámení dopravovaná na koncová zařízení, sledování lokality koncových zařízení a zabudované úložiště dat.

 

Úvodní foto: © violetkaipa - Fotolia.com


Komentáře