Jednodušší a rychlejší IT infrastrukturu slibuje Cisco

Model Fast IT představilo Cisco -- přináší zásadní zjednodušení provozu a modernizace IT infrastruktury, protože ji sjednocuje s platformami a aplikacemi, což umožní zrychlit zavádění nových služeb, zvýšit bezpečnost i snížit celkové náklady na vlastnictví. Zároveň oznámilo i první sady nástrojů naplňujících ideu Fast IT.

Jednodušší a rychlejší IT infrastrukturu slibuje Cisco


Například vylepšená sada cloudových nástrojů Meraki umožní administrátorům v přehledném uživatelském rozhraní spravovat celou IT infrastrukturu, včetně bezdrátových sítí, přepínačů, bezpečnostních politik a pravidel pro mobilní zařízení.

Využívat tyto nástroje lze přitom nejen v malých a středních podnicích, ale také ve velkých společnostech.

Zjednodušení správy i implementace v oblasti služeb pro datová centra a zejména služby hybridního cloudu přináší softwarový balík One. Ten nabízí průběžné aktualizace, automatizaci IT, a také otevřená API pro vývoj aplikací a flexibilní modely poskytování služeb.

Jeho součástí je mimo jiné nové nástroje pro služby hybridního cloudu One Enterprise Cloud.

 

Novinky Meraki podle dodavatele:

  • Nové vnitřní i venkovní přístupové body standardu 802.11ac s integrovanými Bluetooth majáky, které umožňují využití aplikací reagujících na polohu zařízení
  • Ucelené řešení pro jednotné řízení bezpečnostních hrozeb (UTM), které umožňuje nepřetržité sledování situace a rychlou reakci ohrožení pomocí technologie Sourcefire
  • Nové vylepšené funkce a vlastnosti přepínačů včetně redundance, vysoké spolehlivosti a propojování areálů
  • Řešení pro inteligentní WAN s využitím integrovaných bezpečnostních zařízení MX
Úvodní foto: © Jakub Jirsák - Fotolia.com


Komentáře