Jednorámový mainframe pro cloud

IBM představilo nejnovější přírůstky do rodiny serverů uvedených v roce 2017 – mainframy pro cloud IBM z14 Model ZR1 a IBM LinuxONE Rockhopper II. Nové systémy se vyznačují jednorámovou konstrukcí se standardní 19 palcovou šířkou pro snadné umístění do cloudových datových center i do soukromých cloudových prostředí.

Jednorámový mainframe pro cloud


Nový systém podle výrobce zvýší bezpečnost a funkčnost lokálních a hybridních cloudových prostředí nejenom u komerčních klientů, ale bude zaveden i ve veřejných cloudových datových centrech. IBM se tak snaží s narůstajícím množstvím dat zvýšit jejich zabezpečení a výkon.

Podle databáze Breach Level Index společnosti Gemalto byla pouze 4 % z téměř 10 miliard záznamů, jejichž bezpečnost byla od roku 2013 narušena, zašifrována tak, aby byla pro hackery nepoužitelná. Nové mainframy jsou v rámci jednoho systému schopny zpracovat více než 850 miliónů kompletně zašifrovaných transakcí denně, přičemž nevyžadují extra prostor, chlazení nebo energii. Přináší také vše prostupující šifrování a technologii Secure Service Container od IBM pro bezpečné přenášení dat v masivním měřítku.

Model z14 ZR1 může být základem platformy IBM Cloud Private. Umožňuje totiž vytvořit datové centrum „vše v jednom“, protože úložiště, síťování a další prvky jsou umístěny ve stejném fyzickém rámu jako mainframe server.

Úvodní foto: IBM


Komentáře