Jednotný přístup k firemním datům z různých typů zařízení slibuje Embarcadero

FireDAC, vývojářské knihovny, která dovoluje jednotně pracovat s daty v různých zařízeních s operačními systémy Windows, Mac OS či v mobilních přístrojích a umožňuje tak vývoj aplikací pro různá zařízení, představilo Embarcadero.


Novinka vychází z technologie AnyDAC, kterou firma nedávno převzala od společnosti DASoft, a vývojářům nabízí podporu širokého spektra databázových platforem jako Oracle, Microsoft SQL Server, IBM DB2, SAP, DataSnap, Sybase SQL Anywhere, InterBase, Advantage Database, PostgreSQL, SQLite, MySQL, Firebird nebo Microsoft Access.

Hladce spolupracuje i se servery DataSnap REST, což dovoluje  snadný vývoj supertenkých stolních či mobilních klientských aplikací s využitím centralizovaných webových, cloudových a databázových služeb založených právě na technologii REST.

FireDAC bude součástí vývojářských nástrojů Embarcadero od edice Enterprise výše, zároveň se však bude nabízet také jako samostatný produkt. Podpora pro iOS a Android přijde na řadu až v průběhu roku 2013.Komentáře