K2 atmitec ve spolupráci s GTS Novera otevírá v Ostravě nové datové centrum

Nové služby v oblasti outsourcingu služeb a platforem, cloud computingu, hostingu a řešení problému důvěry mezi zákazníky a poskytovali služeb datového centra či o servis pro klienty patří mezi novinky, které s sebou přináší spuštění datového centra společnosti K2 atmitec v Ostravě.


Na projektu se podílela společnost GTS Novera a spolu s K2 atmitec firmy uzavřely strategické partnerství o dodávkách datových služeb pro datové centrum K2.

Zákazníci získají přístup i servisu, který bude datové centrum poskytovat svým klientům v nepřetržitém režimu 24/7/365. Servis se opírá o dvě integrované součásti. Konkrétně o TOC – Technology Operation Center, ve kterém bude tým profesionálů řešit všechny dotazy a problémy zákazníků a POC – Pronix Operation Center, který je automatickým dohledovým systémem nad „zdravotním stavem“ technologií umístněných v datovém centru.

Co se týká technické stránky datového centra K2, na ploše o celkové výměře 250 m2 s nosností až 1,5 tuny disponuje kapacitou až 100 racků, přičemž každý z racků bude dosahovat standardního výkonu 5,3 kW s možností rozšíření až na 10 kW. O bezpečnost dat a hardwarového zařízení se má starat inteligentní dohledový systém s několika vrstvami zabezpečení. Přístup k zařízením datového centra budou mít pouze autorizovaní pracovníci. Do prostor datového centra existuje jen jeden vstup pro maximální možnost kontroly pohybu osob. Každá oprávněná osoba bude mít navíc speciálně přiřazený pin, díky němuž se dostane jen do přidělené oblasti DC.

Nové datové centrum společnosti K2 atmitec je připraveno poskytovat širokou paletu služeb, jako je například projekt Open Business Intelligence nebo komplexní správa vozového parku. Obě zmíněné služby poběží na platformě SaaS. Samozřejmostí je také provoz komplexního Informačního systému K2 v rámci virtuálního prostoru datového centra v režimu PaaS.Komentáře