Kamery pro live streaming či webcast začal poprvé nabízet Axis

Novou řadu produktů V59 PTZ pro videostreaming a webcasting, tedy nad rámec klasického videodohledu, představil Axis. Určeny jsou pro školící místnosti, učebny, velká auditoria či sportovní haly nebo pro vysílání dopravních informací.

Kamery pro live streaming či webcast začal poprvé nabízet Axis


Kamery nabízejí rozlišení HDTV až do 1080p při 60 fps, plynulé otáčení/náklon/přiblížení (PTZ), audio, 30násobný zoom a otevřené rozhraní pro snadnou integraci s jinými systémy.

Kamery umožňují montáž na stůl, zeď nebo strop a lze je dálkově ovládat přes webové rozhraní i pomocí mobilních zařízení, jako jsou tablety a smartphony.

Zatímco kamery určené pro videodohled mají rychlé převody pro otáčení a náklon, nové modely V5914 a V5915 nabízejí velmi plynulý pohyb. Nastavení kamer je prý navíc optimalizováno pro vysokou barevnou věrnost, jakou vyžaduje studiové prostředí.

Množství vstupů a výstupů je k dispozici přímo pro profesionální AV (audio-vizuální) procesy SMPTE určené pro streaming v HDTV s výstupem na HDMI 1.4 obsahujícím zvuk pro připojení k externím monitorům, výstup 3G-SDI pro 3GB 1080p @ 60fps přenos včetně zvuku, ethernetový port RJ45, nastavení úrovně vstupu XLR-3 line/mic s 48V fantomovým napájením pro superb audio v režimu stereo, 3,5mm line/mic vstupem a výstupem a slotem pro SD kartu plné velikosti pro úložiště určené pro záznamy.

Kamery jsou také vybaveny otevřeným API rozhraním (Application Programming Interface) pro snadnější integraci s jinými systémy a podporují řešení Axis Streaming Assistant pro snadné vytváření video a audio streamů přístupných pro streaming aplikace jako jsou Adobe Flash Media Live Encoder, Microsoft Expression Encoder nebo Ustream.com, a video konferenční aplikace, jakými jsou Skype for Business (Lync) nebo Adobe Connect.

Doporučená maloobchodní cena kamer se pohybuje od 49 do 64 tisíc korun.

Úvodní foto: Axis


Komentáře