Kancelářský balíček OpenOffice.org již ve verzi 3.0.1

V tomto týdnu byla uvolněna nová verze open source kancelářského balíčku OpenOffice.org. Jedná se o první aktualizaci od verze 3.0, vydané v polovině loňského října, ovšem jak již označení 3.0.1 napovídá, změny jsou spíše minoritního charakteru.


Za dva hlavní rozdíly oproti OpenOffice.org 3.0 lze podle informací na webu tohoto projektu označit rozšíření kontroly gramatiky v textovém editoru Writer a také zdokonalení zamykacího mechanizmu pro formáty na síti, jež nejsou pro OpenOffice.org nativní. Detailní popisy těchto změn lze najít zde.

Ke stažení je k dispozici již i česká a slovenská verze OpenOffice.org 3.0.1 pro operační systémy Windows, Linux (32 i 64bit) a Mac OS X (Intel i PowerPC), přičemž délka instalačního souboru české verze pro MS Windows činí 113 MB.

Údajně 26. března by se podle dostupných informací pak měla objevit verze OpenOffice.org 3.1, která je momentálně ve fázi vylaďování posledních chyb a jež by měla přinést řadu nových funkcí jako např. vyhlazování grafiky, průhledné označování textů, větší možnosti nastavení vzhledu grafů, možnost reakcí na poznámky v textu, rozšířená práce s odkazy či vylepšení v databázové aplikaci Base.Komentáře