Kaskádová replikace dovoluje výrazně zrychlit obnovu po havárii

Dostupnost funkcí pro kaskádovou replikaci oznámila ve svých in-line deduplikačních systémech Data Domain Replicator firma EMC. Jde prý o vůbec první řešení toho typu.


Schopnost kaskádové replikace dat umožňuje organizacím mimo jiné rozšířit možnosti zotavení v případě havárie (Disaster Recovery, DR) prostřednictvím síťově efektivní replikace dovolující elektronické přesouvání deduplikovaných záložních a archivovaných dat do nezávislého úložiště či do dalších umístění mimo podnik.

Software Replicator také podporuje rozšířenou automatizovanou tzv. cross-site deduplikační konsolidaci, a to pro až 180 vzdálených lokalit na jediném řadiči a prý až o 100 % rychlejší replikaci adresářů prostřednictvím optimalizované multistreamové replikace.

Tyto funkce podle výrobce přinášejí vylepšení možnosti pro nasazení v rozlehlých distribuovaných organizacích, kdy uživatelé mohou snáze a nákladově efektivněji zrychlit zotavení po havárii.

Software Replicator obvykle umožňuje rychlý přenos optimalizovaných dat přes nízkorychlostní linky WAN s cílem zjednodušit a urychlit zotavení po havárii při současném snížení nákladů na linky WAN. Díky kaskádové replikaci mohou uživatelé rozšiřovat tuto ochranu na další lokality mimo organizaci a zvyšovat tak odolnost vůči výpadku i tam, kde jediná lokalita pro zotavení po havárii není dostatečná.

Řada deduplikačních úložných systémů Data Domain se podle výrobce snadno integruje do většiny IT prostředí díky podpoře řady podnikových zálohovacích a archivovacích aplikací, stejně jako různých typů síťových a přenosových protokolů. Mezi ně patří souborové servery CIFS a NFS přes Ethernet, Virtual Tape Library přes Fibre Channel či rozhraní OpenStorage ze softwaru Symantec Veritas NetBackup.











Komentáře