Kaspersky ochrání najednou Windows, Android a Mac OS

Novou verzi svého řešení Internet Security uvedl na trh Kaspersky. Jde o variantu multi-device 2014, která, jak název napovídá, nabízí ochranu pro různá zařízení – pro počítače s Windows a MacOS a také pro mobilní přístroje s Androidem.


V současnosti je k dispozici česká verze řešení pro Windows, v krátké době prý lokalizace bude i pro  Android.

Jakoukoliv kombinaci zařízení může uživatel chránit pomocí jediného aktivačního klíče. Dle průzkumu B2B International B2C Global Brand Tracker Survey z letošního dubna má totiž každá domácnost v průměru 4,5 zařízení připojeného k internetu.

Verze pro Windows  obsahuje veškerou ochranu z produktů  Internet Security 2014 a Anti-Virus 2014 a zahrnuje například Safe Money chránící před odcizením finančních prostředků při online transakcích a nakupování, dále obranu proti programům, které blokují obrazovku (tedy před trojskými koňmi, jejichž cílem je zablokování počítače a vydírání (tzv. ransomware).

Součástí je i funkce Automatic Exploit Prevention, automatická prevence zneužití slabých míst, jež zabraňuje škodlivému softwaru ve využívání slabých míst v operačním systému nebo v aplikacích, Trusted Applications Mode, která automaticky blokuje nevěrohodné programy či technologie ZETA Shield, sloužící k důkladnému hledání skrytých škodlivých kódů.

Varianta pro Android zase nabízí ochranu v reálném čase včetně automatického skenování stažených programů, možnost filtrování hovorů a zpráv SMS, funkce k minimalizaci zneužití cenných osobních údajů při ztrátě či krádeži zařízení, zejména pomocí vzdáleného přístupu a ovládání přes Kaspersky Anti-Theft Web Management.Komentáře