Kerio nabízí vlastní instant messaging, prý lepší než e-mail

Svůj systém Connect 8.1 doplnilo Kerio o službu Instant Messaging, která dovoluje efektivně pracovat s tzv. rychlými zprávami, sdílet soubory nebo pořádat audio- nebo videopřenosy

Kerio nabízí vlastní instant messaging, prý lepší než e-mail


Novinka je podle tvůrců je vhodným nástrojem pro firemní interní komunikaci a mnohdy představuje lepší řešení pro spolupráci než e-mail. 

Díky službě Instant Messaging, která je nyní součástí produktu Connectu, mohou správci sítě aplikovat pravidla přístupu uživatelů k IM. To znamená, že mohou například omezit používání IM pouze pro interní komunikaci, popřípadě některým zaměstnancům zamezit přístup k IM úplně.

Jako kompletní XMPP server podporuje řadu běžných IM služeb, jako např. Google Talk, díky čemuž mohou zaměstnanci zasílat IM zprávy z firemní namísto osobní e-mailové adresy, což dodává firmám na profesionalitě.

Connect 8.1 přináší také podporu pro Windows 8. Uživatelé tohoto operačního systému nyní mohou synchronizovat e-maily, kalendáře a kontakty s aplikací Windows 8 Mail prostřednictvím protokolu Exchange ActiveSync.

Verze 8.1 tak firmám prý poskytuje vše, co potřebují pro bezpečnou a spolehlivou komunikaci - od integrované antivirové ochrany, kvalitního antispamového řešení až po zabudovanou archivaci.

Produkt je k dispozici jako cloudové řešení či jako on-premise software. Hostovaný v cloudu stojí 200 Kč měsíčně pro jednoho uživatele, klasická softwarová verze vychází na 9 300 Kč pro pět uživatelů; licence pro každého dalšího uživatele pak stojí 540 Kč.

Úvodní foto: © Victoria - Fotolia.com


Komentáře