Kingston Digital představuje druhou generaci SSD s vyšší rychlostí za stejnou cenu

Společnost Kingston Digital Europe oznámila, že uvádí na trh svou druhou generaci systémových disků Kingston SSDNow V Series (solid-state drive, SSD) zaměřenou na běžné uživatele a rovněž na malé a střední firmy.


Nový disk Kingston SSDNow V Series nabízí dle výrobce vyšší výkon než jeho předchůdce, podporuje funkce Windows 7 TRIM pro prodloužení životnosti disku a přitom je k dispozici za stejnou cenu. Disky Kingston SSDNow V Series Generation 2 jsou k dispozici v kapacitách 30 GB, 64 GB a 128 GB a lze je zakoupit buď samostatně, nebo jako součást balíčku pro stolní počítače nebo notebooky. Rychlost čtení modelů s kapacitou 64 GB a 128 GB je 200 MB/s, rychlost zápisu je u většího model 160 MB/s, u menšího pak 110 MB/s.

Sady Kingston SSDNow V Series představují možný způsob provedení upgradu stávajícího stolního počítače nebo notebooku pro zvýšení jeho výkonu. Není potřeba přeinstalovávat operační systém ani dělat cokoli jiného, čím by se změnily klíčové datové soubory. Součástí balení je totiž klonovací software, díky němuž lze přesunout obsah stávajícího pevného disku (HDD) na systémový disk SSD.

Na systémové disky Kingston SSDNow V Series i na kompletní sady se vztahuje tříletá záruka, je k nim poskytována nepřetržitá technická podpora.Komentáře