Kingston představil 1,8" výkonné solid state disky pro ultrapřenosné přístroje

Kingston Digital Europe oznámil uvedení řady disků Kingston SSDNow V+180, která má přinést do ultramobilních přístrojů výkonnost, odolnost a produktivitu SSD (solid state drive) v provedení 1,8".


Disky SSDNow V+180 se stávají součástí druhé generace řady Kingston SSDNow V+ a jsou vyvinuty pro nejmenší typy zařízení a pro potřeby mobilních profesionálů. Jsou postaveny na flash pamětech typu MLC NAND a výrobce uvádí rychlost 230 MB/s pro čtení a 180 MB/s zápis. Hmotnost by měla činit 48 gramů a používají rozhraní Micro SATA.

Nezávislá společnost IDC provádějící analýzy trhu v IT oblasti odhaduje, že počet mobilních pracovníků přesáhne v roce 2011 jednu miliardu, k čemuž přispívají jednak technologické pokroky, jako například vysokorychlostní sítě, a jednak tendence dosahovat lepší vyváženosti mezi prací a osobním životem. Tato skutečnost je pak příležitostí pro výrobce SSD.

Disky Kingston SSDNow jsou dle výrobce až pětkrát rychlejší než tradiční harddisky (HDD), dokáží údajně bootovat až o 60 procent rychleji a umožnit uživatelům efektivněji spouštět více aplikací, používat je souběžně a přepínat mezi nimi.

SSD disky jsou také obvykle odolnější, což právě ocení uživatelé na svých cestách, kdy nemají k dispozici podporu IT týmů. Disky řady SSDNow V+180 mají dle výrobce až osmkrát vyšší odolnost proti nárazům než běžné harddisky a protože nemají žádné pohyblivé součásti, mají být mnohem méně náchylné k mechanickému selhání. Problémem dnešních SSD je ale naopak omezená životnost z hlediska počtu zápisů.

Jelikož jsou SSD disky méně náročné na spotřebu energie než HDD, měla by se ve výsledku prodloužit i výdrž baterií, což znamená, že uživatelé – kromě toho, že mohou pracovat rychleji – mohou svůj notebook používat na jedno nabití po delší dobu. Kingston u svých disků konkrétně uvádí spotřebu 2,9 wattu při využití a 47 mw v nečinnosti.

Disky řady SSDNow V+180 jsou k dispozici v kapacitách 64 GB, 128 GB a 256 GB a vztahuje se na ně tříletá záruka a nepřetržitá technická podpora.Komentáře