Kingston uvádí 12GB DDR3 paměťové sady HyperX pro procesory Intel Core i7

Společnost Kingston Technology Europe ohlásila uvedení 12GB trojkanálových paměťových sad Kingston HyperX určených pro systémy Intel Core i7 s paticí LGA 1366. Paměťová sada s DDR3 a XMP-ready se sestává ze šestice 2GB modulů běžících na frekvenci 1600 MHz a pracovním napětí 1,65 voltu.


Výrobci počítačů a nároční uživatelé, kteří využijí 12GB trojkanálové paměti Kingston HyperX, údajně zaznamenají nárůst výkonu v takových operacích, jako je dekódování videa, zpracování velkých souborů fotografií, renderování grafiky a extrémně náročné počítačové hry, tvrdí Marcin Gaczor, Business Development Representative společnosti Kingston a dodává, že 12GB paměťová sada pomáhá zvýšit celkový výkon systémů s 64bitovými operačními systémy. 32bitové systémy totiž nepodporují více, než 4GB paměti.

Paměťová sada byla testována na základních deskách se šesti paticemi  jako jsou například Gigabyte GA-X58-UD6 a Asus P6T Deluxe. Na paměť Kingston HyperX je poskytována doživotní záruka a bezplatná nepřetržitá technická podpora. Kit s označením KHX1600C9D3K6/12GX se vyznačuje časováním CL9-9-9-27 a doporučená maloobchodní cena včetně DPH je výrobcem stanovena na 8 890 Kč. Bližší informace najdete na webových stránkách výrobce.Komentáře