Kingston uvádí údajně nejrychlejší SDHC karty

Společnost Kingston Digital Europe oznámila uvedení nových paměťových karet Kingston Secure Digital High Capacity (SDHC) UHS-I UltimateXX.


Karty UltimateXX mají mít údajně nejvyšší rychlost, jaká je v současné době dostupná (odpovídající označení 233x) a splňují standardy stanovené organizací Secure Digital Association pro karty s vyšší úrovní výkonu využívající technologii Secure Digital (SD).

Paměťové karty Kingston UltimateXX se začnou dodávat koncem tohoto měsíce a jsou podle výrobce vhodné pro všechny, kdo se vážně zabývají fotografováním a natáčením videí. Fotografové prý ocení možnost snadno snímat sekvenční (dávkové) záběry, jež byly dosud problematické právě kvůli nedostatečné rychlosti paměťových karet a snadnost zaznamenávat video ve vysokém rozlišení (HD). Výkon paměťových karet SDHC UHS-I má být ovšem optimální, jen když se používají v zařízeních, jež standard UHS-I podporují, nicméně jsou i zpětně kompatibilní s přístroji s podporou třídy rychlosti přenosu dat Class 4, 6 a 10. Oproti nové generaci paměťových karet SDXC, jež disponují obdobnými parametry, pak přinášejí modely UltimateXX výhodu kompatibility s existujícími zařízeními.

Řada paměťových karet Kingston UltimateXX splňuje standardy stanovené organizací SD Association pro rychlostní třídu UHS-I, v níž rychlost čtení dosahuje až 60 MB/s a zápisu 35 MB/s. Při těchto parametrech jsou paměťové karty SDHC UHS-I prý více než třikrát rychlejší než SDHC karty třídy 10. Produktová řada paměťových karet bude nabízet kapacity 8 GB, 16 GB a 32 GB.Komentáře