Kombo pro virtuální realitu

HP ukázalo náhlavní soupravu pro virtuální realitu (VR) HP Reverb G2, na které spolupracovalo s Valve a Microsoftem. Souprava nabízí inside-out tracking, prostorové 3D audio a plug-and-play podporu pro Windows Mixed Reality a SteamVR.

Kombo pro virtuální realituZájem o VR roste. V letošním dubnu bylo ve SteamVR zaznamenáno měsíčně téměř o milion více přihlášených náhlavních sad, čímž se ztrojnásobil předchozí největší měsíční přírůstek. Očekává se, že do roku 2021 bude 25 až 30 % zaměstnanců pracovat několik dnů v týdnu z domova a hledat nové způsoby spolupráce. Proto se musí vyvíjet také technologie, aby naplňovaly měnící se potřeby zákazníků s flexibilitou v mnoha různých odvětvích a platformách.

HP na základě úzké spolupráce s firmami Valve a Microsoft proto sestrojilo VR headset spolu s integrací platforem Windows Mixed Reality a SteamVR s názvem HP Reverb G2.

Vychází z z HP Reverb G1, včetně LCD displejů v lehkém provedení s největším rozlišením v odvětví, a při zahrnutí nových aspektů – zorného pole 114 stupňů pro lepší vnoření, vylepšeného audia s novými reproduktory poskytujícími prostorový zvuk, sledování pomocí čtyř kamer pro 1,4krát lepší zachycení pohybu a zvýšeného komfortu pro delší relace virtuální reality.

HP Reverb VR G2 bude v České republice v prodeji od září za ceny od 16 490 Kč bez DPH.

Úvodní foto: HP

Galerie


Komentáře