Produkt podle představitelů firmy dokáže odhalit dnešní vyspělé hrozby inovativním přístupem, detekcí složenou z postupných analýz.
Díky kombinaci více bezpečnostních enginů, které provádějí hodnocení na základě signatur, kontroly v reálném čase – emulaci, dynamické analýzy ve snadno nasaditelném Sandboxu a plné statické analýzy kódu, ATD prý dosahuje vysoce efektivní detekce malwaru.
Nejenže dokáže detekovat tyto útoky, ale zároveň iniciuje okamžitá a komplexní nápravná opatření, která blokují infekce a napravují poškozené hostitele ve spolupráci s dalšími bezpečnostními produkty.
Řešení kombinuje low-touch antivirové signatury, reputaci a analýzu malwaru v tzv. Sandboxu. Dynamická analýza podezřelého souboru tak probíhá v plnohodnotném virtuálním systému, kde je nasimulován fyzický hardware i softwarová výbava uživatele/hostitele.
Na základě chování souboru v tomto prostředí se pak vyhodnotí, zda jde o malware či nikoliv. Pokud je identifikován malware, dojde k jeho blokaci a jsou o něm k dispozici také informace, jak se malware chová a jak ho lze odstranit, pokud již někam pronikl.
ATD se dá jednoduše provázat s McAfee Network Security Platform, Web Gateway, Email Gateway, nebo může sloužit jako samostatné řešení pro analýzu malwaru. Pomocí API je možné zařízení integrovat i s dalšími řešeními.
Dodává se jako HW appliance ATD-3000 nebo ATD-6000 lišící se pouze výkonem zařízení.
Hlavní výhody řešení podle výrobce:
- Kompletní analýza dat
- Analýza hrozeb se děje v simulaci přesných podmínek hostitele (dynamická analýza v Sandboxu založeném na prostředí a infrastruktuře klienta)
- Přesnější detekce malwaru (díky kombinaci plné statické analýzy kódu souboru spolu s dynamickou analýzou zachycuje více malwaru s menším počtem falešných poplachů)
- Rychlá identifikace široké škály malwaru, spolupráce s dalšími bezpečnostními produkty při odstranění infekce nebo blokování hrozeb
- Centralizovaná malwarová analýza zjednodušuje nasazení a snižuje počet potřebných zařízení v síti.