Komplexní systém pro ochranu firemních sítí včetně IPS a risk managementu nabízí McAfee

Full Spectrum Network Defense, komplexní systém pro zabezpečení podnikových sítí, představila společnost McAfee.


Podle výrobce jde o významné vylepšení její platformy Network Security Platform, která tak nově nabízí i detekci malwaru typu zero day (pokusy o zneužití dosud neopravených softwarových chyb), sledování hrozeb na základě analýzy chování sítě a zabezpečení na úrovni aplikací.

Řešení obsahuje následující součásti: Network IPS, User Behavior Analysis, Network Threat Behavior Analysis, Network Access Control a Firewall Enterprise.

Novinka je řešením, které integruje systém prevence průniku do sítě (network intrusion prevention system, network IPS) s nástroji pro behaviorální analýzu (analýzu na základě chování). Řešení tak z jednoho místa umožňuje sledovat chování celé sítě, nabízí technologii pro ochranu před hrozbami fungující v reálném čase a nástroje pro řízení firemních rizik (ERM, Enterprise Risk Management).

Produkt podle výrobce sleduje síťový provoz, uživatele, obsah i aplikace a přitom chrání před veškerými hrozbami, které se mohou objevit v podnikové síti. Základem řešení je přitom technologie NetPrism zajišťující bezpečnost sítě pomocí analýzy protokolů. Řešení nabízí vylepšenou integraci mezi zabezpečením sítě, zabezpečením koncových bodů a celosvětovým sledováním hrozeb.

Například nástroj pro podporu rozhodování umožňuje administrátorům bezpečnosti IT ihned zjistit, jaké systémy jsou zranitelné právě probíhajícím útokem. Analýza zranitelnosti stavu koncových bodů a možnost okamžitě nasadit protiopatření dovoluje správcům systému IPS rychle nasadit signatury hrozeb, které zajistí ochranu zařízení ještě před instalací oprav zranitelného softwaru.Komentáře