Komplexní systém pro správu napájení začal prodávat Eaton

Update softwaru pro správu napájení Intelligent Power Software uvolnila firma Eaton. Verze 1.20 nyní podporuje systémy s paralelními zdroji nepřerušeného napájení (UPS), správu redundantních napájecích zdrojů a také napojení na nejrozšířenější virtualizační platformy.


Aplikace tak poskytuje komplexní monitoring a správu sítí napájecích zařízení pro širokou škálu prostředí – od běžných kanceláří až po důležitá virtualizovaná datová centra kategorie Tier 4.

Intelligent Power Software slouží jako centrální platforma pro správu a monitorování systémů UPS a ePDU (vnitrostojanové rozvody elektrické energie). Obsahuje dvě aplikace: Intelligent Power Manager, zajišťující monitorování a správu UPS a vnitrostojanových rozváděčů (ePDU), a Intelligent Power Protector, umožňující regulérní odstavení operačních systémů. Intelligent Power Manager poskytuje všechny důležité parametry jako je odebíraný proud, napájecí napětí a dobu zálohy, nastavené alarmové hlášení a další.

Nová verze softwaru také přináší podporu pro UPS v paralelním provozu. V konfiguraci s více okruhy detekuje software Intelligent Power selhání elektrorozvodné sítě, rozvodného systému (ePDU) a stav záložních zdrojů UPS.

Novinka je rovněž schopna integrovat pokročilé funkce napájení do vizualizačních operačních systémů Microsoft SCVMM, XenCenter a VMware vCenter. Všechna zařízení UPS a ePDU lze pak graficky zobrazit na virtuální síti v jediné aplikaci a to včetně detailních údajů o LAN, o fyzických serverech a o datových úložištích. V případě výpadku lokálního napájení může software navíc spustit přesun virtuálních zařízení na jiný fyzický server, nebo jakékoliv jiné místo připojené pomocí LAN.Komentáře