Komplexní zabezpečení WLAN včetně vynucování pravidel nabízí Fortinet

Řešení Secure WLAN, které zabezpečuje distribuovaná prostředí bezdrátových datových sítí, přestavil Fortinet.

Komplexní zabezpečení WLAN včetně vynucování pravidel nabízí Fortinet


Spojuje bezdrátový i tradiční kabelový přístup, bezpečnostní prvky, autentizaci, přepínače a správu se širokými možnostmi vynucování bezpečnostních politik. Administrátoři tak prý získávají řešení, které nabízí granulární řízení skrze autentizaci uživatelů a viditelnost zařízení v rámci celé sítě.

Pro organizace, které vyžadují dvou faktorovou autentizaci, podporuje Fortinet Secure WLAN sérii autentizačních zařízení FortiAuthenticator. Ta nabízí dvou faktorovou autentizaci pomocí hardwarového tokenu nebo jiného prvku pro jakékoliv zařízení třetí strany.

Fortinet současně představil i ethernetové přepínače FortiSwitch-28C a FortiSwitch-348B a bezdrátové přístupové body FortiAP-14C a FortiAP-28C, které zmíněnou platformu doplňují.

 

 Klíčové vlastnosti Secure WLAN podle výrobce:

- Integrovaná bezpečnost: Zcela transparentní schopnost řídit bezpečnost dle libovolných pravidel a zajišťovat jednotnou politiku na základě zařízení nebo uživatelů, a to jak v tradičním, tak bezdrátovém prostředí.

- Nízké celkové náklady vlastnictví (TCO): Není nutné pořizovat další zařízení jako třeba řadiče WLAN a stejně tak se nikde neskrývají žádné poplatky za přístupové body nebo licence za řízení cloudových služeb. Ty totiž mohou způsobit, zvláště při obsluze více lokalit, velmi zásadní nárůst ceny.

- Viditelnost zařízení: Umožňuje organizacím definovat a vynucovat politiky, které jsou odvozené od typu zařízení. Mobilní zařízení (iOS, Android apod.) je konfigurováno v okamžiku připojení
a po autentizaci uživatele i hardware. Tím je zajištěno, že je vždy k dispozici správná bezpečnostní politika s ohledem právě na uživatele a zařízení. Jedná se o nezbytnou technologii pro využívání vlastních zařízení ve školství nebo organizacích.

- Autentizace: Řešení poskytuje integrovanou autentizaci s jediným přihlášením (Single Sign-On) a vynucováním politiky na všech přístupových bodech, bezpečnostních zařízeních a síťových prvcích.

- Škálovatelnost: Fortinet podporuje centralizovanou, smíšenou i distribuovanou architekturu bez řídících prvků ve všech venkovních, vnitřních nebo vzdálených přístupových bodech. Tyto přístupové body v kombinaci s virtuálními nebo fyzickými řídícími prvky jsou ideální pro školství, zdravotnictví, obchodní řetězce nebo distribuovaná podniková prostředí.

 

Úvodní foto: © AKS - Fotolia.com


Komentáře