Konference IT 11 bude ve znamení IPv6

Za týden – 8. června – se uskuteční vůbec první Světový den IPv6, který má za cíl propagovat tento nový internetový protokol. Událost se chystá podpořit řada významných internetových hráčů jako Google, Facebook, Yahoo! atd. Pozadu ale nezůstane ani sdružení CZ.NIC, které informovalo, že při této příležitosti pořádá další ročník své dvoudenní odborné konference Internet a technologie (IT 11).


Celý první den konference IT 11 bude věnován právě novému protokolu IPv6. Jak si v souvislosti s přechodem na IPv6 stojí Česká republika ve srovnání s jinými zeměmi? Jak vážný problém stále nižší počet IPv4 adres vlastně představuje? Nejen těmto otázkám se bude věnovat několik přednášek a panelová diskuse, které se zúčastní například zástupce UPC Martin Krautwurst, Jakub Votava ze společnosti Telefónica Czech Republic nebo ředitel IT skupiny Mafra Jaroslav Červený. Perličkou na závěr dne o IPv6 bude koncert Američana Chrise van Fossena, přednášejícího za společnost Hurricane Electric, který vystoupí jako zpěvák a skladatel se svým repertoárem písní o přechodu na IPv6.

Druhý den přijde řada i na další aktuální témata, zejména internetovou bezpečnost. Sdružení CZ.NIC se v této souvislosti podařilo mimo jiné zajistit účast Petera Eckersleye z Electronic Frontier Foundation, významné americké organizace, která se ve svých projektech soustředí na problémy jako monitoring a filtrování internetu, odposlouchávání mobilních sítí apod. Ve svém příspěvku představí rizika spojená s praktikami autorit udělujícími TLS/SSL certifikáty, na nichž stojí bezpečnost webových stránek, e-mailových systémů apod.

Bližší informace k programu naleznete na této adrese: www.nic.cz/it11. Konferenci bude možné na této adrese rovněž sledovat on-line.Komentáře