Konica Minolta uvádí nové bizhuby 20 a 20P s kompaktními rozměry

Společnost Konica Minolta představuje nové černobílé stroje formátu A4 soznačením bizhub 20 a bizhub 20P, které jsou určeny především pro kanceláře s omezeným prostorem. Nově uváděná zařízení jsou dle výrobce určena tam, kde je vyžadován kontinuální tisk velkého množství dokumentů.


Přímo na menší pracoviště je určena nová černobílá multifunkce formátu A4 bizhub 20 od společnosti Konica Minolta. Kombinace tiskárny, černobílé kopírky, barevného skeneru a faxu vytvářejí z multifunkce bizhub 20 doplněk velkoobjemových zařízení formátu A3, vhodný pro menší prostory. Pro zákazníky, kteří nevyžadují funkce kopírky, skeneru či faxu, je připraven odlehčený model bizhub 20P, vybavený pouze funkcí tisku.

Bizhub 20P tiskne rychlostí až 30 černobílých stran A4 za minutu, první výtisk má být k dispozici za méně jak 10 sekund a obsahuje tři zásobníky papíru s celkovým objemem 750 listů, které jsou doplněny ručním podavačem papíru s kapacitou 50 listů. Všechny tři zásobníky je možné kombinovat a zamezit tak přerušení tisku z důvodu nedostatku papíru. Celkem je tedy možné bez přerušení vytisknout až 800 listů papíru. Multifunkci bizhub 20 je pak možné dovybavit druhým zásobníkem papíru, díky jemuž disponuje stroj vstupní kapacitou 500 listů, doplněnou ručním podavačem pro 50 listů papíru.

Oboustranný tisk umožňuje mimo jiné také řazení listů do brožury, standardem je tisk více stran v jedné nebo ochranný vodoznak. Ten je užitečný při ochraně důvěrných informací před kopírováním, ale může také zabránit distribuci konceptů. Flexibilitu zařízení Konica Minolta bizhub 20 a bizhub 20P zvyšují funkce přímého tisku z USB a zabezpečený tisk, u kterého je vyžadováno zadání hesla přímo na panelu zařízení, před vytištěním dokumentu.

Barevný skener umožňuje snímání předloh přímo do e-mailu, ukládáním na předdefinovaný FTP server nebo přímo do připojeného USB flash disku. Rychlost skenování je až 20 černobílých stran za minutu, při snímání samostatných listů je k dispozici vestavěný automatický podavač dokumentů. Faxování je možné přímo z počítače bez potřeby dokumenty předem tisknout. Pokud je počítač příjemce vypnutý, zůstávají faxy uloženy přímo v zařízení a jsou příjemci doručeny při opětovném zapnutí počítače.

Díky své nízké spotřebě energie a úspornému režimu jsou oba stroje Konica Minolta certifikovány štítkem Energy Star.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.