Konsolidace ve videokonferencích: Cisco hodlá převzít firmu Tandberg

Dohodu o koupi norského výrobce videokonferenčních řešení Tandberg oznámila firma Cisco. Díky ní chce rozšířit své dosavadní portfolio řešení pro firemní spolupráci, mezi které patří například technologie TelePresence.


Podle dohody zaplatí Cisco za každou akcii společnosti Tandberg 153,5 norských korun, což představuje 11procentní navýšení nad aktuální cenu. Celkově tak Cisco za převzetí společnosti Tandberg zaplatí částku přibližně 3 miliardy amerických dolarů.

“Cisco a Tandberg mají velmi shodné názory a vize na to, jak mohou nástroje pro spolupráci a video komunikační technologie změnit způsob, jakým dnešní svět funguje. Trh se systémy pro týmovou spolupráci představuje finanční objem okolo 34 miliard amerických dolarů a nadále rychle roste, například díky rozšíření technologií Web 2.0,“ řekl John Chambers, generální ředitel společnosti Cisco.

Společnost Tandberg je největším světovým výrobcem v oblasti videokomunikací. Do jejího produktového portfolia patří zařízení a nástroje pro spolupráci prostřednictvím videa, jako jsou například videokonferenční systémy, řešení telepresence, desktopové videokonferenční aplikace, ale i hardware podporující videokomunikaci nebo doplňkové příslušenství.

Po dokončení akvizice, které se předpokládá v první polovině roku 2010, bude dosavadní portfolio společnosti Tandberg integrováno do nabídky řešení pro firemní spolupráci společnosti Cisco. Dosavadní generální ředitel společnosti Tandberg, Fredrik Halvorsen, povede po dokončení akvizice novou divizi TelePresence Technology Group ve společnosti Cisco.Komentáře