Konsolidovaný monitoring zaměstnanců - truconneXion kupuje FairNet, produkt PCinfo končí

TruconneXion, která vyvíjí a prodává systém AuditPro, auditovací software v oboru Software Asset Managementu (SAM), oznámila akvizici svého největšího konkurenta na českém trhu, firmy FairNet, jež nabízí podobně koncipovaný program PCinfo. Podle vedení kupujícího tak získal nový subjekt konsolidovaný podíl na trhu více než 75 %. Finanční podrobnosti akvizice nebyly zveřejněny.


Všem zákazníkům FairNetu, kteří využívají PCinfo s platnou licencí, bude v blízké době nabídnuta odpovídající verze produktu AuditPro, který bude od nového roku jedinou podporovanou platformou.

Společnost FairNet se se svým produktem PCinfo vypracovala během jedenácti let na pozici dvojky na domácím trhu v oboru SAM a celkem uskutečnila 360 tisíc instalací. Adam Mikula, ředitel společnosti FairNet, k transakci uvedl: „Jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout velmi kvalitní produkt s mimořádným vývojovým zázemím. Místo boje s konkurencí chceme své síly naplno nasměrovat na podporu a servis zákazníků.“

„Společnost FairNet má kromě jiného velmi silnou pozici v oblasti státní správy a veřejného sektoru. Výrazné rozšíření portfolia zákazníků nám navíc umožní ještě navýšit investice do vývoje a podpory našeho řešení a povede k dalšímu výraznému posílení našich pozic na trhu,“ komentoval akvizici Robert Kleiner, člen představenstva společnosti truconneXion.

AuditPro získává koupí společnosti FairNet prostor i pro další expanzi v zahraničí, zejména v Polsku a na Slovensku. V těchto dvou zemích měl software PCinfo stovky zákazníků, kteří významně rozšíří stávající portfolio společnosti truconneXion, jež v těchto dvou zemích rovněž úspěšně působí.Komentáře