Kontrolu nad přepravou zboží vylepšuje systém od Kaktusu a Telefónicy O2

Službu CarTerminal, rozšíření systému O2 CarControl (O2CC), uvedla na trh společnost Kaktus Software. Přináší vylepšení zejména v oblasti přepravní logistiky, kde nabízí plánování přeprav, evidence a vykazování logistických procesů a řadu dalších podpůrných funkcí pro řidiče, plánovače i operátory logistických center.


Nové řešení tvoří PDA jednotka s GPS a GSM/GPRS modulem a účet v systému O2CC. Základní funkcí jednotky je GPS monitoring, tedy snímání geografické polohy jednotky, která je průběžně odesílána do systému O2CC ke zpracování.

Klíčovou funkcí systému CarTerminal z hlediska plánování a evidence přeprav je modul Logistika. Tento modul umožňuje, ve spojení s portálem O2CC, on-line reportování průběhu naplánovaných přeprav. Lze tak sledovat např. zda proběhlo naložení nákladu, zda řidič dosáhl určitého cíle, zda byl náklad vyložen, případně lze i vykazovat na trase nezávislé činnosti jako tankování paliva, přestávky, plnění povinností určovaných vyhláškou AETR apod.

Mezi další užitečné funkce patří navigační software Navigator společnosti MapFactor, dále pak modul Doprava nabízející informace o dopravní situaci na vybraných komunikacích či poplašné tlačítko SOS, které zašle pomocí SMS informaci na definovatelné telefonní číslo, do aplikace O2CC nebo na e-mail.Komentáře