KVM jako pokročilejší virtualizaci nabízí Coolhousing

Společnost Coolhousing oznámila, že nahradila virtuální servery na platformě Xen řešením KVM. Klienti tak podle ní dostanou modernější a výkonnější virtualizační platformu za nezměněnou cenu.


KVM spojuje výhody paravirtualizace (např. Xen, MS Hyper-V) s plnou virtualizací (třeba VMWare ESX, VirtualBox). Představuje tak tzv. plnou virtualizaci, která paravirtualizuje pouze ovladače hardwaru a tudíž umožňuje běh běžných instalací operačních systémů pro platformu x86, ale zároveň nedegraduje výkon systému emulací přístupu k hardwaru.

Firma v současnosti nabízí podporu pro všechny moderní distribuce Linuxu a pro Microsoft Windows, přičemž podpora pro ostatní operační systémy jako FreeBSD, OpenBSD, NetBSD, Solaris a další se připravuje.

V rámci služby KVM nabízí Coolhousing vzdálenou správu virtuálních serverů prostřednictvím webového rozhraní podporujícího zobrazení obrazovky i kontrolu klávesnice a myši. K připojení stačí jakýkoli webový prohlížeč s nainstalovaným pluginem pro Adobe Flash. Alternativou je přístup prostřednictvím VNC.

Samozřejmostí je možnost vzdáleného zapnutí, vypnutí či restartu serveru. Zálohování probíhá automaticky.Komentáře