LANguard 2011, pokročilý systém pro správu zranitelností, uvedla na náš trh firma GFI

8. 6. 2011

Sdílet

Novinka kombinuje bezpečnostní skenování, patch management a auditování sítí a softwaru v jednom řešení, které umožňuje IT profesionálům skenovat, detekovat, hodnotit a opravovat bezpečnostní rizika ve svých sítích s minimálním administrátorským úsilím.

Produkt také poskytuje administrátorům schopnost inventarizovat zařízení připojená do sítí, dostávat upozornění o změnách jako například notifikace o nově nainstalované aplikaci, mít jistotu správného fungování antivirových aplikací a posilovat shodu s průmyslovými standardy a požadavky prostřednictvím automatizovaného patch managementu, který minimalizuje potenciální zranitelnost sítě. Řešení dokáže prostřednictvím jedné konzole řídit až 5 000 stanic a zařízení.

 

Inovované funkce GFI LANguard 2011 podle výrobce zahrnují:

  • Kompletní přehled o zabezpečení sítě – obsahuje nový řídící panel, který zpracovává všechny bezpečností skeny, poskytuje přehled o aktuálním stavu zabezpečení sítě a eviduje historii všech relevantních změn provedených na síti.
  • Jednodušší správa zabezpečení – lze integrovat s více než 1 500 kritickými bezpečnostními aplikacemi včetně antivirů, antispyware softwaru, firewallu, URL filtrování, instant messagingu, peer-to-peer, šifrování disků, VPN, softwaru pro prevenci ztráty dat, zálohovacích aplikací a řešení pro řízení přístupu k paměťovým zařízením k rychlé a snadné identifikaci stávající bezpečnostní infrastruktury, reportování stavu každé aplikace a nápravě jakýchkoliv bezpečnostních problémů.
  • Rychlé vyhledávání – umožňuje administrátorům vyhledávat klíčová slova v rámci výsledků skenu pro snadné a rychlé zahájení adekvátních akcí.
  • Rychlejší bezpečnostní skenování – využívá lokálních agentů k automatizaci a distribuci skenovacích úkolů na klientských stanicích, což vede k rychlejšímu a přesnějšímu skenování. Tisíce stanic, včetně těch připojených přes WAN prostředí, může být proskenováno v řádu minut.
  • Vylepšené reportování – zjednodušuje správu a distribuci reportů. Dostupné jsou i reporty specificky zaměřené na bezpečnostní standardy v oblasti platebních karet (PCI DSS), jež pomáhají organizacím vyhovět regulačním nařízením.
  • Rozpoznání virtuální infrastruktury – detekuje virtuální zařízení hostovaná na skenovaných počítačích, což dává administrátorům kompletní přehled o jejich virtuální infrastruktuře.
Našli jste v článku chybu?