Lenovo představilo tablety s Androidem i Windows

Čínská společnost Lenovo představila tři modely svých tabletů, ve dvou postavených na platformě nVidia Tegra 2 používá operační systém Android, ve třetím s Atomem pak Windows 7.


Lenovo tak podobně jako další výrobci chce využít rostoucího zájmu o tablety, který podle analytiků výrazně snižuje prodeje PC. Také Intel hlásí klesající obrat s procesory Atom, jež jsou používány hlavně v netboocích, jež rychle mizí z výsluní zájmu uživatelů.

Co se týká nových tabletů Lenova, model s Windows 7 nese název IdeaPad P1 a je osazen nedávno uvedeným Atomem Z670, který je optimalizovaný právě pro použití v tabletech. Tento procesor je šedesát procent menší než modely předchozí generace a obejde se i na své frekvenci 1,5 GHz bez přídavného ventilátoru, což je u tabletů vítaná vlastnost. Dále jsou Atomy Z670 vybaveny funkcí Intel Enhanced Deeper Sleep, která v době nečinnosti dokáže lépe šetřit energií, a optimalizovanou technologií Intel SpeedStep. Má také integrovánu hardwarovou podporu pro dekódování HD videa v rozlišení 1080p (více o Atomu Z670 najdete v článku Nová generace procesorů Atom slibuje vyšší výkon). IdeaPad P1 je dále vybaven 10,1“ displejem s WXGA rozlišením 1 280 x 800 bodů, dále je osazen SSD diskem s kapacitou až 64 GB, 2 GB RAM a je vybaven i webkamerou a čtečkou karet. Baterie by měla vydržet i přes „energeticky náročnější“ systém Microsoftu až 5 hodin provozu.

Modely postavené na platformě Tegra 2 s Androidem jsou pak označeny IdeaPad K1 a ThinkPad Tablet a oba jsou také vybaveny 10,1“ displejem se shodným rozlišením jako u modelu IdeaPad P1. Model IdeaPad K1 má být určen spíše pro koncové uživatele a klade důraz na komunikaci, o čemž vypovídají např. dvě webkamery s rozlišením 5 MPx a 2 MPx a také předinstalovaný balíček sociálního softwaru. Na firemní zákazníky pak bude cílit model ThinkPad Tablet, navazující svým označením na známou řadu byznys notebooků, který je optimalizovaný pro psaní poznámek na displej a je k dispozici i s (příplatkovou) klávesnicí a s trackpointem. Oba modely jsou pak shodně osazeny 1 GB RAM, SSD diskem až 64 GB a aktuálně na ně Lenovo bude instalovat tabletový Android 3.1, i když je pravděpodobné, že brzy bude k dispozici i aktualizace 3.2, která zlepšuje podporu velkých displejů u tabletů.Komentáře