Lenovo rozšířilo řadu notebooků IdeaPad o nové modely určené pro podnikání

Ŕada notebooků a netbooků Lenovo IdeaPad se opět rozšiřuje. Tentokrát o dvě řady notebooků „V“ a „B“, které jsou primárně určeny pro podnikatele, živnostníky a malé podniky (SMB).


Nové modely, jež kladou důraz na cenu, jsou vybaveny ergonomickou klávesnicí s numerickou částí, kterou určitě ocení uživatelé při práci s tabulkovými procesory, operačním systémem navrženém pro potřeby SMB a funkcemi, jako je například software ReadyComm pro správu a sdílení internetu. Vybrané modely mají také DVD mechaniku, integrovanou webovou kameru nebo stereo reproduktory.

Nově představené notebooky disponují pro ochranu dat sadou Lenovo Security Suite. Pomocí ní se lze chránit před neoprávněným přístupem heslem a ověřením otisku prstu, ukládat soubory na ukrytý virtuální disk, který data šifruje, a kromě toho je možné využít ochranu před nezvanými zájemci o data pomocí zámku USB portu. Samotnou práci s notebooky má usnadnit i Lenovo OneKey Rescue Recovery systém, který pomáhá obnovit ztracené nebo poškozené soubory.

Z řady „V“ budou na našem trhu dostupné dva modely – IdeaPad V560 a IdeaPad V460. 15palcový notebook IdeaPad V560 s širokoúhlým displejem s rozlišením 1366 x 768 bodů stejně tak jako 14palcový model IdeaPad V460. Tyto notebooky s procesorem až Intel Core i5 mají nabídnout podnikatelům dostatečný výkon pro každodenní pracovní činnosti. Nechybí jim ani integrovaná webová kamera, čtečka paměťových karet 4 v 1 nebo bezpečnostní slot Kensington.

K notebooku IdeaPad V560 je možné připojit i řadu externích zařízení, neboť je vybavený VGA a HDMI porty a 3 x USB porty. Při cestování zase obchodníci a manažeři ocení u modelu IdeaPad V460 nízkou hmotnost, která je jen 2,2 kg, a tenké provedení (340 x 234,6 x 20,2 – 32,9 mm). Pro komunikaci s okolím oba dva notebooky nabízí gigabitový Ethernet, Bluetooth 2.1 a také bezdrátový adaptér.

Notebook IdeaPad B560, první zástupce z řady B, je vybaven 15,6“ širokoúhlým displejem, procesorem až Intel Core i3, až 4 GB paměti DDR3 a pevným diskem s kapacitou až 500 GB. Díky své konfiguraci si tedy poradí s i náročnějšími pracovními úkony, navíc disponuje výdrží provozu na baterie až 4,5 hodiny. Inteligentní řešení odvodu tepla nabízí tišší ventilátor, jehož zapínání a vypínání je dle výrobce méně znatelné a které spoří až 40 % energie.

IdeaPad B560 představuje cenově dostupné řešení nejen do domácích kanceláří, ale i pro ty, kteří pracují s multimédii. Volitelné grafické řešení nVidia GeForce Optimus pak má umožnit lepší přehrávání videa, širokoúhlý displej s LED podsvícením zase úsporu energie.Komentáře