Lenovo ThinkServer: Servery navržené pro datová centra

Novou generaci enterprise serverů představilo Lenovo. Nabídnou vysokou míru flexibility i zvýšenou spolehlivost.

Lenovo ThinkServer: Servery navržené pro datová centra


První vlna produktů se skládá ze tří serverů – jednoho toweru ThinkServer TD350 a dvou sestav do racku RD550 a RD650.

V případě serverů do racku jde o provedení 1U a 2U. RD550 může pojmout až 12 šachet diskových jednotek a až 26,4 TB interní diskové kapacity. 2U RD650 obsáhne až 26 diskových jednotek a až 74,4 TB interní diskové kapacity, takže je vhodný pro aplikace náročné na skladování dat, jako jsou například databáze, klastry pro analýzu dat a streamování videa.

Oba servery jsou k dispozici s konfiguracemi hybridních šasi, které umožňují kombinovat 2,5 a 3,5palcové disky všetně SSD.

Díky architektuře AnyFabric podporuje RD550 mnoho kombinací I/O technologií včetně až čtyř 10GB Ethernet portů a čtyř portů Fibre Channel, což ponechává tři sloty PCIe k dispozici pro další využití. AnyBay zase umožňuje prý jako první v oboru použít více typů úložišť ve stejné pozici od disků SAS a SATA HDD po čelně přístupné PCIe SSD. K dispozici jsou rovněž adaptéry ThinkServer AnyRAID pro pokročilou ochranu dat a zvýšení výkonu, aniž by bylo nutné zabírat PCIe sloty.

RD550 a RD650 jsou vybaveny Xeony E5-2600 v3, každý až s 18 jádry. Oba servery lze nakonfigurovat tak, že podporují až 768 GB operační paměti DDR4. Mezi standardní vlastnosti důležité pro spolehlivost patří podpora pamětí ECC, možnosti hot-swap HDD a SSD či redundantní napájení a chlazení.

Server TD350 s až dvěma procesory Xeon E5-2600 v3 nabízí diskovou kapacitu s až 512 GB paměti DDR4 a 90 TB interní úložné kapacity s možností konfigurace buď 2,5palcových nebo 3,5palcových diskových jednotek – to vše ve zhuštěném provedení 4U tower.

Díky této mohutné skladovací kapacitě a za nižší cenu, než má racková infrastruktura, je podle výrobce pro malé a středně velké podniky server TD350 vhodným řešením pro provozování pracovních úloh, jako jsou například obchodní analýzy, rozsáhlé databáze a aplikace pro vzájemnou spolupráci.

Stejně jako u RD550 a RD650 si lze zvolit adaptéry ThinkServer AnyRAID pro zvýšenou ochranu RAID, aniž by bylo nutné obsadit sloty PCIe. Pro bezpečné bootování jsou k dispozici dva M.2 SSD třídy enterprise coby interní možnosti.

TD350 je vybaven uzamykatelným předním panelem pro ochranu paměťových zařízení. Dovoluje také jednoduché rozšíření – 95 procent všech dílů lze prý vyměnit bez pomoci nářadí.

Nová generace serverů bude na našem trhu dostupná v průběhu podzimních měsíců. Ceny zatím nejsou stanoveny.

 

Úvodní foto: © Lenovo


Komentáře